Silnik SAITO FA-115


Nr katalogowy: 20085179 ·

Producent:Saito
1196.00PLN
szt.

Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Pokryty utwardzonym chromem tłok z bogatego w krzem stopu aluminium z pierścieniem wzmacniającym kompresję, monolityczna struktura głowicy stanowiącej jednocześnie cylinder (brak typowego, znanego z innych silników cylindra !) dla niższej masy i lepszej sztywności konstrukcji, wał korbowy z twardego staliwa chromowo-molibdenowego oparty na dwóch najwyższej jakości łożyskach kulkowych czy precyzyjny, bardzo wydajny sportowy gaźnik - wszystie etapy produkcji każdego z tych kluczowych elementów, w 100% produkowanych w Japonii pozostają pod ścisłą kontrolą inżynierów SAITO dla zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Silnik FA-115 to doskonała propozycja dla modelarzy chcących zastąpić swój dotychczasowy 12-to lub 15-centrymetrowy silnik 2-taktowy lżejszym (masa niższa od typowej "15tki" o nawet 200 g !), równiej pracującym, cichszym i bardziej ekonomicznym silnikiem 4-taktowym. Generujący ponad 2 KM silnik Saito o pojemności nieco prawie 19 cm3 sprawdzi się więc szczególnie w wyczynowych akrobatkach a także wszędzie tam, gdzie niska masa całkowita jest najważniejszym parametrem modelu.


Dane techniczne silnika Saito FA-115:

  • Pojemność: 18,94 cm3
  • Średnica tłoka: 31,7 mm
  • Skok tłoka: 24 mm
  • Masa silnika: 586 g  (ok. 643 g z tłumikiem)
  • Zakres obrotów: 2,000 - 11,000 obr/min
  • Max. obroty bez obciążenia: nie zaleca się przekraczania 8,500 - 10,000 obr/min
  • Konsumpcja paliwa: ok. 35 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy @ 9,500 obr/min
  • Moc wyjściowa: 2,1 KM
  • Zalecane śmigła: 14 x 8 > 16 x 6
  • Rekomendowane paliwo: Contest 10%, Copta Mix 15%, Bekra 10%

Polecamy preparaty firmy ghiant

Preparat do czyszczenia silników modelarskich degreaser

Preparat do czyszczenia filtrów powietrza 150ml/Air-filter oil

Preparat czyszczący do układów wydechowych - 400ml Pipe Protect

Preparat antykorozyjny multi-user

 

14441_SAIE115-450.jpg