Silnik modelarski Evolution 46 NX Aero z tłumikiem/7,7ccm


Nr katalogowy: EVOE0461 ·

Producent:Evolution
509.00PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Parametry techn.

Pojemność 7,7ccm
Średnica tłoka 22mm
Skok 20,2mm
Masa 390g (wraz z tłumikiem)
Gwint 1/4 x 28
Zalecane śmigło APC 11 x 6
Zalecane paliwo 10% Nitro
Zakres obrotów 2.000 - 12.500
Konstrukcja ABC
Łoże silnika 44 x 17,5mm

Charakterystyka

Rozwojowa koncepcja silników spalinowych Evolution wywodzi się z najnowszych doświadczeń i technologii. Celem rozwoju było stworzenie mocnych silników, które będą na najwyższym poziomie technicznym i zarazem, których obsługa będzie bardzo prosta. Silniki Evolution te cele bez wyjątku spełniają. Silniki spalinowe Evolution są przeznaczone dla pilotów, którzy chcą ciągle latać, a nie tylko kręcić przy silniku. Silniki pracują pewnie zaraz po rozpakowaniu, bez konieczności nastawiania i przeprowadzania długiego docierania. Wszystko jest wykonane dokładnie tak, jak przestawiały cele projektu i produkcji silnika.

Główne zalety silników spalinowych Evolution

gwarancja 2 lata, iglica składu mieszanki umieszczona z tyłu, przechylona do tyłu świeca żarowa, wał korbowy na łożyskach kulkowych, silnik dotarty przez producenta

Koncepcja projektu silników spalinowych Evolution dbała nie tylko o wysoką funkcjonalność i pewność pracy silnika, ale również na bezpieczeństwo przy obsłudze silnika. Efektem tego są następujące zmiany:

  • Świeca żarowa nie jest w środku średnicy tłoka, tylko przechylona do tyłu. W ten sposób zapewnione jest większe bezpieczeństwo przed dotknięciem wirujacego śmigła w czasie manipulowania z końcówkami żarzenia.
  • Iglica składu mieszanki umieszczona jest z tyłu silnika co zwiększa bezpieczeństwo w czasie regulacji.
20656_46nx.png