Silnik modelarski Evolution NX .61 Aero z tłumikiem


Nr katalogowy: EVOE0611 ·

Producent:Evolution
619.00PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Charakterystyka

Rozwojowa koncepcja silników spalinowych Evolution wywodzi się z najnowszych doświadczeń i technologii. Celem rozwoju było stworzenie mocnych silników, które będą na najwyższym poziomie technicznym i zarazem, których obsługa będzie bardzo prosta. Silniki Evolution te cele bez wyjątku spełniają. Silniki spalinowe Evolution są przeznaczone dla pilotów, którzy chcą ciągle latać, a nie tylko kręcić przy silniku. Silniki pracują pewnie zaraz po rozpakowaniu, bez konieczności nastawiania i przeprowadzania długiego docierania. Wszystko jest wykonane dokładnie tak, jak przestawiały cele projektu i produkcji silnika.

Główne zalety silników spalinowych Evolution

gwarancja 2 lata, iglica składu mieszanki umieszczona z tyłu, przechylona do tyłu świeca żarowa, wał korbowy na łożyskach kulkowych, silnik dotarty przez producenta

Koncepcja projektu silników spalinowych Evolution dbała nie tylko o wysoką funkcjonalność i pewność pracy silnika, ale również na bezpieczeństwo przy obsłudze silnika. Efektem tego są następujące zmiany:

  • Świeca żarowa nie jest w środku średnicy tłoka, tylko przechylona do tyłu. W ten sposób zapewnione jest większe bezpieczeństwo przed dotknięciem wirujacego śmigła w czasie manipulowania z końcówkami żarzenia.
  • Iglica składu mieszanki umieszczona jest z tyłu silnika co zwiększa bezpieczeństwo w czasie regulacji.

Parametry techn.

Pojemność 10,0ccm
Średnica tłoka 24mm
Skok 21,9mm
Masa 717g (wraz z tłumikiem)
Gwint 5/16 x 24
Zalecane śmigło APC 12 x 6" (zakres 11 x 7" - 12 x 6")
Zalecane paliwo 10% - 30% Nitro
Zakres obrotów 2.000 - 17.000
Konstrukcja ABC
Gaźnik dwuigłowy
Łoże silnika 55 x 25mm
20849_EVOE0611.jpg