Silnik modelarski Evolution 1.00NX


Nr katalogowy: EVOE1100 ·

Producent:Evolution
769.99PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Charakterystyka

Rozwojowa koncepcja silników spalinowych Evolution wywodzi się z najnowszych doświadczeń i technologii. Celem rozwoju było stworzenie mocnych silników, które będą na najwyższym poziomie technicznym i zarazem, których obsługa będzie bardzo prosta. Silniki Evolution te cele bez wyjątku spełniają. Silniki spalinowe Evolution są przeznaczone dla pilotów, którzy chcą ciągle latać, a nie tylko kręcić przy silniku. Silniki pracują pewnie zaraz po rozpakowaniu, bez konieczności nastawiania i przeprowadzania długiego docierania. Wszystko jest wykonane dokładnie tak, jak przestawiały cele projektu i produkcji silnika.

Główne zalety silników spalinowych Evolution

gwarancja 2 lata, iglica składu mieszanki umieszczona z tyłu, przechylona do tyłu świeca żarowa, wał korbowy na łożyskach kulkowych, silnik dotarty przez producenta

Koncepcja projektu silników spalinowych Evolution dbała nie tylko o wysoką funkcjonalność i pewność pracy silnika, ale również na bezpieczeństwo przy obsłudze silnika. Efektem tego są następujące zmiany:

  • Świeca żarowa nie jest w środku średnicy tłoka, tylko przechylona do tyłu. W ten sposób zapewnione jest większe bezpieczeństwo przed dotknięciem wirujacego śmigła w czasie manipulowania z końcówkami żarzenia.
  • Iglica składu mieszanki umieszczona jest z tyłu silnika co zwiększa bezpieczeństwo w czasie regulacji.

Parametry techn.

Pojemność 16,4ccm
Średnica tłoka 29,9mm
Skok 25mm
Masa 652g (wraz z tłumikiem)
Gwint 5/16 x 24
Zalecane śmigło APC 14 x 6" (zakres 13 x 6" - 16 x 4")
Zalecane paliwo 10% Nitro
Zakres obrotów 1.400 - 13.000
Konstrukcja ABC
Łoże silnika 25,2 x 52mm
20852_EVOE1100.jpg