NOWOŚĆ

Fox MDM 1 Deluxe 4000 mm


Nr katalogowy: 02081DLARF ·

Producent:TOPMODEL
5830.00PLN
szt.

Półmakieta  nasłynniejszego polskiego dwumiejscowego szybowca akrobacyjnego MDM 1 FOX w skali 1: 3,5

Jest to model akrobacyjny, który może również latać w stosunkowo spokojnej pogodzie dzięki zastosowanemu profilowi skrzydła co sprawia że FOX ma szeroki zakres prędkości i wystarczającą stabilność.

Skrzydła są wyposażone w hamulce aerodynamiczne i w klapy. Lotki mają dłuższą długość w porównaniu do rzeczywistości i są podzielone na 2 części. W ten sposób można wykorzystać te 2 części, razem, jak gigantyczne lotki, ale również jako klapy. To sprawia, że FOX jest jeszcze bardziej uniwersalny i lepiej kręci akrobację.

Model ten jest praktycznie wykończony z legendarną jakością zestawów TOPMODEL CZ.

Model semi-scale MDM 1 Fox jest dostarczany w wersji ARF - pokryty folią Oracover®.
Model wyposażony jest w wbudowane hamulce aerodynamiczne, podwozie i koło ogonowe. W akcesoriach znajdziemy części potrzebne do ukończenia otwieranej kabiny.

Wersja de-luxe:

  • W pełni zbudowany i dopasowany model.
  • Gotowy kadłub z włókna szklanego z już zamontowaną otwieraną kabiną, siedziskiem z włókna szklanego, panelem deski rozdzielczej, złączami, okablowaniem dla serwomechanizmów lotek oraz hamulcami aerodynamicznymi. ZAmontowane podwozie, koło ogonowe i hak holowniczy.
  • SKRZYDŁA z zamontowanymi metalowymi hamulcami aerodynamicznymi i lotkami. Zamontowane jest również urządzenie do montażu skrzydeł i złącze serwomechanizmów.
  • Naklejki przyklejone na modelu.

Model został zaprojektowany i wyprodukowany w Czechach. Części zamienne są w magazynie.

Dane techniczne:


4000mm


2130 mm


8-10 kg


103 dm2


77,6-97 g/dm2


HQ 2/12-2/10


6-8 channel

 Zawartość zestawu:

     Kadłub z włókna szklanego, wyposażony w stałe podwozie, tylne koło ogonowe i hak holowniczy z zamontowaną otwieraną kabiną, siedzenie z włókna szklanego, panel deski
                 rozdzielczej.
     Rama kabiny w 2 częściach, formowana z włókna szklanego. Przezroczysta owiewka z PVC.
     Gotowe skrzydła: rdzeń piankowy pokrycie z abachi oklejone folią Oracover®. Skrzydła są wzmocnione włóknem szklanym i włóknem węglowym pod pokryciem.

     Łącznik skrzydeł: pręt węglowy owinięty w kevlar. Lotki (już zainstalowane) i klapy na zawiasach, wykończone. Hamulce aerodynamiczne zainstalowane z pokrywą.
     Statecznik poziomy i ster kierunku z laminatu szklanego, wykończone.
     Wysokiej jakości sprzęt (dźwiognie sterujące z laminatu, metalowe snapy, popychacze, śruby ...).