Regulator napięcia VR Pro (liniowy) BEC


Nr katalogowy: 46745/VRPro/vr-pro ·

Producent:Dualsky
105.90PLN
szt.

Wysokiej klasy regulator (BEC) liniowy dedykowany szczególnie do modeli z silnikami spalinowymi o wadze nawet do 8 kg i z silnikami benzynowymi do 50cc. Regulator ten obsłuży do 6 serw cyfrowych każde o momencie 30kg. Zamiast standardowego wyłącznika posiada bezpieczny i lekki wyłącznik FSS-4 (fail safe switch, opcjonalnie można wykorzystać wysokiej jakości wyłącznik FSS-3). Konstrukcja regulatora z wykorzystaniem wyłacznika FSS-4, zastosowane rozwiązania, bardzo dobre chłodzenie w postaci radiatora (z możliwością zainstalowania opcjonalnego coolera) zapewniają bezawaryjną pracę. Awaria wyłacznika FSS-4, miernika napięcia, przełącznika napięcia wyjściowego nie powodują wyłączenia urządzenia. Awaria przełącznika napięcia wyjściowego skutkuje ustawieniem napięcia 5V na wyjściu.

Regulator ten podłączony do pakietu zasilającego o napięciu 5.3-8.4V (maksymalnie 10V) zmniejsza i stabilizuje napięcie na poziomie 5V, 6V lub 7,4V (do wyboru), które można wykorzystać do zasilania odbiornika, serw, żyroskopu itp wtedy gdy nie dysponujemy BEC-em a nie chcemy dodatkowego pakietu 4.8V luv 6V oraz wtedy gdy BEC zintegrowany (wbudowany) z regulatorem obrotów jest za słaby by obsłużyć prądowo wiekszą ilość serw i innych podzespołów.

W przypadku modeli spalinowych może być użyty jako reduktor napięcia w przypadku użycia pakietów li-ion lub li-pol 2S. Oczywista zaleta to duża pojemność takiego pakietu oraz niska waga (li-pol).

Regulator VR PRO cechuje stabilny poziom napięcia na wyjściu, duża wydajność prądowa do 10A oraz brak zakłóceń elektromagnetycznych.

Szyna portów wejściowych i wyjściowych w płaszczyźnie regulatora pozwala na wygodne poprowadzenie przewodów i redukcję potrzebnego miejsca. Sekcja wyjściowa regulatora oparta jest na dwóch tranzystorach mocy MosFET. Jednostka MCU regulatora precyzyjnie kontroluje stan wyłącznika FSS-4 oraz napięcie. Małe straty wewnętrzne pozwalają maksymalnie wykorzystać pojemność pakietu zasilającego, szczególnie w trybie HV.

Regulator VR Pro posiada wbudowany trzy-kolorowy miernik napięcia pakietu zasilającego.

Montaż na płycie regulatora wykonywany jest w technologii SMT, porty wejścia i wyjścia zaopatrzone są w wysokiej klasy kondensatory tantalowe a dla 100% pewności jakości towaru wszystkie regulatory są dokładnie sprawdzone przed opuszczeniem fabryki.

Regulator posiada dwa gniazda prądowe po lewej stronie do których podłącza się baterię (producent zaleca stosowanie pakietów Dualsky 2S 20C) poprzez specjalny adapter. dwa stabilizowane wyjścia prądowe, port na wentylator (opcjonalny) oraz port wyłącznika.


Dane techniczne:

  • napięcie wejściowe: 5.3V-8.4V (maksymalnie 10V)
  • wydajność prądowa: 0-10A
  • napięcie wyjściowe ustawiane przełącznikiem: 5V, 6V, 7.4V 
  • wymiary: 53x32x18mm (DxSzxW)
  • waga: 30g (bez akcesoriów)
  • w komplecie wyłącznik Fail Safe Switch 4
  • UWAGA! po skończonych lotach należy odłączać zasilanie od regulatora gdyż pobiera on niewielką ilość prądu podczas bezczynności
  • wbudowany mini wskaźnik napięcia na 3 diodach LED informujący o poziomie napięcia wejściowego
17735_10244.jpg 17740_10244a.jpg 17741_10244b.jpg