Regulator napięcia VR Pro Duo (liniowy) BEC


Nr katalogowy: VRProDuo/VR-Pro ·

Producent:Dualsky
189.90PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Wysokiej klasy regulator (BEC) liniowy dedykowany szczególnie do modeli z silnikami spalinowymi o wadze nawet do 13 kg i z silnikami benzynowymi do 1200cc. Regulator ten obsłuży do 10 serw cyfrowych każde o momencie 30kg. Regulator posiada dwa osobne wejścia do zastosowania dwóch pakietów 2S Li-pol, z automatycznym przełączaniem pomiedzy wejściami i wyrównywaniem napięć w obu pakietach. Oczywiście, możliwa jest praca tylko na jednym pakiecie zasilającym.  Po stronie wyjściowej posiada 4 stabilizowane wyjścia prądowe.  Zamiast standardowego wyłącznika posiada najlepszej klasy wyłącznik FSS-3 (fail safe switch). Konstrukcja regulatora z wykorzystaniem wyłacznika FSS-3, zastosowane rozwiązania, bardzo dobre chłodzenie w postaci radiatora (z możliwością zainstalowania opcjonalnego coolera) zapewniają bezawaryjną pracę. Awaria wyłącznika FSS-3, mierników napięcia, przełącznika napięcia wyjściowego nie powodują wyłączenia urządzenia. Awaria przełącznika napięcia wyjściowego skutkuje ustawieniem napięcia 5V na wyjściu.

Regulator ten podłączony do pakietów zasilających o napięciu 5.3-8.4V (maksymalnie 10V) zmniejsza i stabilizuje napięcie na poziomie 5V, 6V lub 7,4V (do wyboru), które można wykorzystać do zasilania odbiornika, serw, żyroskopu itp wtedy gdy nie dysponujemy BEC-em a nie chcemy dodatkowego pakietu 4.8V luv 6V oraz wtedy gdy BEC zintegrowany (wbudowany) z regulatorem obrotów jest za słaby by obsłużyć prądowo wiekszą ilość serw i innych podzespołów.

W przypadku modeli spalinowych może być użyty jako reduktor napięcia w przypadku użycia pakietów li-ion lub li-pol 2S. Oczywista zaleta to duża pojemność takiego pakietu oraz niska waga (li-pol).

Regulator VR PRO Duo cechuje stabilny poziom napięcia na wyjściu, duża wydajność prądowa do 15A oraz brak zakłóceń elektromagnetycznych.

Szyna portów wejściowych i wyjściowych w płaszczyźnie regulatora pozwala na wygodne poprowadzenie przewodów i redukcję potrzebnego miejsca. Sekcja wyjściowa regulatora oparta jest na dwóch tranzystorach mocy MosFET. Jednostka MCU regulatora precyzyjnie kontroluje stan wyłącznika FSS-3 oraz napięcie. Małe straty wewnętrzne pozwalają maksymalnie wykorzystać pojemność pakietu zasilającego, szczególnie w trybie HV.

Regulator VR Pro Duo posiada wbudowany podwójny trzy-kolorowy miernik napięcia osobno dla każdego pakietu zasilającego.

Montaż na płycie regulatora wykonywany jest w technologii SMT, porty wejścia i wyjścia zaopatrzone są w wysokiej klasy kondensatory tantalowe a dla 100% pewności jakości towaru wszystkie regulatory są dokładnie sprawdzone przed opuszczeniem fabryki.

Regulator posiada cztery gniazda prądowe po lewej stronie do których podłącza się baterie (producent zaleca stosowanie pakietów Dualsky 2S 20C) poprzez specjalne adaptery, cztery stabilizowane wyjścia prądowe, cztery złącza do podłączenia do odbiornika, port na wentylator (opcjonalny) oraz port wyłącznika.


Dane techniczne:

  • napięcie wejściowe: 5.3V-8.4V (maksymalnie 10V)
  • wydajność prądowa: 0-10A
  • napięcie wyjściowe ustawiane przełącznikiem: 5V, 6V, 7.4V 
  • wymiary: 63x32x18mm (DxSzxW)
  • waga: 62g (waga obejmuje dwa adaptery pakietów zasilających)
  • w komplecie wyłącznik Fail Safe Switch 3
  • UWAGA! po skończonych lotach należy odłączać zasilanie od regulatora gdyż pobiera on niewielką ilość prądu podczas bezczynności
  • wbudowany podwójny mini wskaźnik napięcia na 3 diodach LED informujący o poziomie napięcia wejściowego dla każdego pakietu
17739_10245 (3).jpg 17736_10245.jpg 17737_10245 (1).jpg 17738_10245 (2).jpg