Sensor temperatury MT300


Nr katalogowy: 8595245909642/JEX-MT-300 ·

Producent:Jeti Model
190.23PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Jeti MT300 - telemetryczny sensor służący do pomiaru temperatury (do 300oC) urządzeń zamontowanych w modelu, takich jak silniki, regulatory, pakiety akumulatorów itp. Informacje o temperaturze mierzonej jednostki wyświetlane są "na żywo" - zdalnie, w trakcie pracy modelu, na ekranie  Jeti Box, dzięki bezprzewodowemu przesyłowi danych w paśmie 2,4 GHz.

Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu technologii 2,4 GHz, system Duplex umożliwia nie tylko przesyłnie informacji w kierunku nadajnik --> model, a także w przeciwną stronę, model --> nadajnik. Informacje zbierane za pomocą sensorów telemetrycznych firmy Jeti, wyświetlane są "na żywo", w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu LCD urządzenia JetiBox, podłączonego za pośrednictwem kabla komunikacyjnego do modułu zainstalowanego w nadajniku. 

MT300 skonstruowany jest z dwóch części - modułu zbierającego informacje odnośnie temperatury danych urządzeń, a także wmontowanych do niego dwóch przewodów zakończonych sensorami w formie pętli. Jeti MT300 może być podłączony bezpośrednio do odbiornika, Expandera (umożliwiającego podłączenie do jednego kanału w odbiorniku wielu sensorów) a także bezpośrednio do urządzenia Jeti Box, wyświetlającego odczyt sensorów.

Sensor temperatury MT300 umożliwia ustawienie alertów dźwiękowych, informujących o przekroczeniu dopuszczalnej (minimalnej i maksymalnej) temperatury urządzenia mierzonego przez poszczególny sensor. W przypadku przekroczenia maksymalnej lub minimalnej wartości mierzonej przez sensor, zainstalowany w nadajniku moduł generuje sygnały dźwiękowe przekazywane alfabetem Morsea, różniące się, w zależności od rodzaju ostrzeżenia. Sygnały generowane są nawet w przypadku, gdy do modułu nadajnika nie jest podłączony Jeti Box. W przypadku, gdy Jeti Box podłączony jest jednak do modułu nadajnika, informacje dotyczące alertów dodatkowo wyświetlane są na jego wyświetlaczu LCD. W przypadku wystąpienia kilku alertów jednocześnie, informacja na wyświetlaczu JetiBox, tak samo jak i sygnał generowany przez moduł Duplex zmienia się kolejno tak, aby poinformować o każdym przekroczeniu wartości.

Dane techniczne : 

  • Wymiary : 20 x 14 x 4 mm
  • Waga (bez kabli) : 10 g (3 g)
  • Ilość sensorów : 2
  • Sensory : wbudowane, w formie pętli
  • Zakres pomiaru temperatury : od -40oC do 300o
  • Dokładność pomiaru : +/- 5oC
  • Temperatura pracy modułu MT : od -10oC do +85oC
  • Napięcie pracy : 3,5 - 8,4V
  • Wewnętrzny pobór prądu modułu MT oraz sensorów : 15 mA
12023_MT300-2.jpg