Sklep modelarski, modele zdalnie sterowane - Silnik SAITO FA-125 A sklep modelarski

Silnik SAITO FA-125 A


Nr katalogowy: 20085193 ·

Producent:Saito
1277.00PLN
szt.

Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Pokryty utwardzonym chromem tłok z bogatego w krzem stopu aluminium z pierścieniem wzmacniającym kompresję, monolityczna struktura głowicy stanowiącej jednocześnie cylinder (brak typowego, znanego z innych silników cylindra !) dla niższej masy i lepszej sztywności konstrukcji, wał korbowy z twardego staliwa chromowo-molibdenowego oparty na dwóch najwyższej jakości łożyskach kulkowych czy precyzyjny, bardzo wydajny sportowy gaźnik - wszystie etapy produkcji każdego z tych kluczowych elementów, w 100% produkowanych w Japonii pozostają pod ścisłą kontrolą inżynierów SAITO dla zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Silnik FA-125 A to potężna jednostka napędowa, doskonała zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych pilotów. Świetnie sprawdzi się w modelach redukcyjnych, akrobatkach i samolotach zawodniczych. FA-125 A charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy własnej, bardzo łatwą regulacją i co ważne - pracuje na 15-to i 16-to calowych śmigłach, dzięki czemu łatwiej wkręci się na obroty, i "uciągnie" jeszcze więcej niż standardowa, odpowiednia do FA-125 2-taktowa "piętknastka".

Dane techniczne silnika Saito FA-125 A:

  • Pojemność: 20,52 cm3
  • Średnica tłoka: 31,7 mm
  • Skok tłoka: 26 mm
  • Masa silnika: 620 g  (ok. 700 g z tłumikiem)
  • Zakres obrotów: 2,000 - 10,500 obr/min
  • Max. obroty bez obciążenia: nie zaleca się przekraczania 8,500 - 9,500 obr/min
  • Konsumpcja paliwa: ok. 35 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy  9,100 obr/min
  • Moc wyjściowa: 2,2 KM
  • Zalecane śmigła: 15 x 7 > 16 x 6
  • Rekomendowane paliwo: Contest 10%, Copta Mix 15%, Bekra 10%

Polecamy preparaty firmy ghiant

Preparat do czyszczenia silników modelarskich degreaser

Preparat do czyszczenia filtrów powietrza 150ml/Air-filter oil

Preparat czyszczący do układów wydechowych - 400ml Pipe Protect

Preparat antykorozyjny multi-user

 

14442_SAIE125A-450.jpg