Sklep modelarski, modele zdalnie sterowane - Silnik SAITO FA-62 B sklep modelarski

Silnik SAITO FA-62 B


Nr katalogowy: 20097772 ·

Producent:Saito
791.00PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Pokryty utwardzonym chromem tłok z bogatego w krzem stopu aluminium z pierścieniem wzmacniającym kompresję, monolityczna struktura głowicy stanowiącej jednocześnie cylinder (brak typowego, znanego z innych silników cylindra !) dla niższej masy i lepszej sztywności konstrukcji, wał korbowy z twardego staliwa chromowo-molibdenowego oparty na dwóch najwyższej jakości łożyskach kulkowych czy precyzyjny, bardzo wydajny sportowy gaźnik - wszystie etapy produkcji każdego z tych kluczowych elementów, w 100% produkowanych w Japonii pozostają pod ścisłą kontrolą inżynierów SAITO dla zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Silnik FA-62 B to bardzo mocny, 10-centymetrowy silnik, przeznaczony dla najpopularniejszej klasy modeli .40 i .50. Z powodzeniem zastępuje najpopularniejsze na rynku 6,5 i 7,5-centrymetrowe dwutakty, od których jest nie tylko lżejszy, ale i niejednokrotnie dysponuje wyższą mocą i momentem obrotowym.

Silnik SAITO FA-62 B występuje również w ekskluzywnej wersji "Golden Knight", z czarnym korpusem i złowymi pokrywami zaworów - również do kupienia w naszym sklepie.

 

TABELA ZE SZCZEGÓŁOWYMI WYMIARAMI SILNIKÓW SAITO

Kliknij aby powiększyć

Dane techniczne
Waga: 420 g
Pojemność: 10,24 ccm
Moc: około 1,0 KM
Zalecane śmigła: 12x6 - 13x6
Średnica tłoka: 26,2 mm
Skok tłoka: 19 mm
Waga tłumika: 50 g
Zakres obrotów: 2000 - 11500 obr/min
Max. Obroty bez obciążenia: 9500 - 10500 obr/min
Konsumpcja paliwa: ok. 20 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy ( 10200 obr/min )
Ciąg statyczny: 2,3 kg przy APC 12x6 / 2,5 kg przy APC 13x6
Zalecane Paliwo: Oparte na oleju syntetycznym z 10-20% zaw. nitrometanu