Sklep modelarski, modele zdalnie sterowane - Silnik SAITO FA-72 B sklep modelarski

Silnik SAITO FA-72 B


Nr katalogowy: 20085094 ·

Producent:Saito
689.00PLN

PRODUKT NIEDOSTĘPNY


Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Pokryty utwardzonym chromem tłok z bogatego w krzem stopu aluminium z pierścieniem wzmacniającym kompresję, monolityczna struktura głowicy stanowiącej jednocześnie cylinder (brak typowego, znanego z innych silników cylindra !) dla niższej masy i lepszej sztywności konstrukcji, wał korbowy z twardego staliwa chromowo-molibdenowego oparty na dwóch najwyższej jakości łożyskach kulkowych czy precyzyjny, bardzo wydajny sportowy gaźnik - wszystie etapy produkcji każdego z tych kluczowych elementów, w 100% produkowanych w Japonii pozostają pod ścisłą kontrolą inżynierów SAITO dla zapewnienia bezkonkurencyjnej jakości.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Silnik FA-72 B to silnik zastępujący silniki 2-taktowe o pojemności od 6,5 do 10 ccm. Dzięki niskiej masie i małym wymiarom doskonale sprawdzi się więc szczególnie w niewielkich, mierzących ok. 1200 mm rozpiętości akrobatkach. W stosunku do podobnych silników 4-taktowych, FA-72 B wyróżnia się przede wszystkim dużym momentem obrotowym - zyskujemy więc gwarancję, że model nie "przepadnie" nam tak szybko, nawet przy sporym, 14-calowym śmigle. Dzięki stosunkowo niewielkim wymiarom, silnik ten zainstalujemy na tym samym łożu jak przy mniejszych jednostkach, np. SAITO FA-56.


Dane techniczne silnika Saito FA-72 B:

  • Pojemność: 11,79 cm3
  • Średnica tłoka: 27 mm
  • Skok tłoka: 20,6 mm
  • Masa silnika: 470 g.
  • Zakres obrotów: 2,000 - 12,000 obr/min
  • Konsumpca paliwa: ok. 28 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy @ 10,000 obr/min
  • Moc wyjściowa: 1,2 KM
  • Zalecane śmigła: 12 x 8 > 14 x 6
  • Rekomendowane paliwo: Contest 10%, Copta Mix 15%, Bekra 10%

Polecamy preparaty firmy ghiant

Preparat do czyszczenia silników modelarskich degreaser

Preparat do czyszczenia filtrów powietrza 150ml/Air-filter oil

Preparat czyszczący do układów wydechowych - 400ml Pipe Protect

Preparat antykorozyjny multi-user

 

 

14452_SAIE072B-450.jpg