Silnik benzynowy SAITO FG-11


Nr katalogowy: 20098077 ·

Producent:Saito
1430.00PLN
szt.

FG-11 – Najmniejszy na świecie 4-taktowy silnik benzynowy.  Kompaktowych rozmiarów oraz niezwykle ekonomiczny w użytkowaniu, przeznaczony głównie do zastosowania w modelach makiet. Dzięki niskiej masie i potężnemu momentowi doskonale sprawdzi się również i w modelach akrobacyjnych.

Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Podobnie jak przy silnikach żarowych, podobnie i tu producent postawił na jakość. Wyłożony od środka utwardzonym chromem cylinder w którym porusza się tłok został zintegrowany z głowicą, dzięki czemu poprawiowo chłodzenie, znacznie zmniejszono masę i zniwelowano jakiekolwiek objawy nierównej, zakłóconej pracy (występujących czasem gdy elementy tłok-cylinder-uszczelka-głowica nie są ze sobą dobrze spasowane). Tłok, zbudowany ze stopu aluminium z dużą zawartością krzemu wyposażono również w pierścień poprawiający kompresję. Korbowód odlany z utwardzonego aluminium połączono z wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia wałem korbowym wykonanym ze staliwa chromowo-molibdenowego, podobnie jak w wersji żarowej opartym na dwój najwyższej jakości łożyskach kulkowych.

Zestaw zawiera:

  • Silnik benzynowy Saito FG-11
  • Aluminiowe łoże montażowe
  • Tłumik + regulowane kolanko
  • Świeca Saito mini
  • Elektroniczny aparat zapłonowy
Dane techniczne
Waga: 465 g
Pojemność: 10,9 ccm
Średnica tłoka: 27 mm
Skok tłoka: 19 mm
Waga tłumika: 50 g
Zakres obrotów: 2000 - 9500 obr/min
Konsumpcja paliwa: ok. 7 ml / 1 min. przy otwartej przepustnicy ( 8800 obr/min )
Ciąg statyczny: około 1,5 kg ( Przy APC 13x7 )
Zalecane Paliwo: Objętościowa mieszanina benzyny z olejem w stos. 20:1 ( standard)
21840_product-25898.jpg