Sklep modelarski, modele zdalnie sterowane - Silnik benzynowy SAITO FG-33R3 - 3-Cylinder Radial sklep modelarski

Silnik benzynowy SAITO FG-33R3 - 3-Cylinder Radial


Nr katalogowy: 20098078 ·

Producent:Saito
4138.00PLN
szt.

Saito Seisakusho Co. Ltd. to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i poważanych modelarskich firm na świecie. Ten Japoński producent najwyższej klasy 4-taktowych silników lotniczych, już od ponad 50 lat zaopatruje w swoje produkty modelarzy z całego świata.

Czterotakty SAITO znalazły uznanie zarówno w świecie profesjonalnych pilotów, ceniących sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość i osiągi, jak również przez początkujących, przede wszystkim za prostą regulację i praktycznie bezobsługową pracę.

Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy z silników japońskiego producenta uznawany jest za istne modelarskie mini dzieło sztuki. Wszystkie 4-takty z logiem SAITO charakteryzują się niezmienną od lat wysoką jakością wykonania z olbrzymią dbałością o szczegóły, bezkonkurencyjnymi osiągami (przy swoich parametrach fizycznych), a także, co dla niektórych nie jest bez znaczenia - designem, oraz unikalnym dźwiękiem wydawanym podczas pracy. Wszystko to sprawia, że silniki SAITO stanowią markę samą w sobie.

Podobnie jak przy silnikach żarowych, podobnie i tu producent postawił na jakość. Wyłożony od środka utwardzonym chromem cylinder w którym porusza się tłok został zintegrowany z głowicą, dzięki czemu poprawiowo chłodzenie, znacznie zmniejszono masę i zniwelowano jakiekolwiek objawy nierównej, zakłóconej pracy (występujących czasem gdy elementy tłok-cylinder-uszczelka-głowica nie są ze sobą dobrze spasowane). Tłok, zbudowany ze stopu aluminium z dużą zawartością krzemu wyposażono również w pierścień poprawiający kompresję. Korbowód odlany z utwardzonego aluminium połączono z wyjątkowo wytrzymałym na uszkodzenia wałem korbowym wykonanym ze staliwa chromowo-molibdenowego, podobnie jak w wersji żarowej opartym na dwój najwyższej jakości łożyskach kulkowych.

Zestaw zawiera:

  • Silnik benzynowy Saito FG-33R3
  • Łoże zamontowane do silnika
  • Wydechy
  • Świece saito
  • Elektroniczny aparat zapłonowy

 

Dane techniczne
Waga: 1440 g
Pojemność: 32,98 ccm
Średnica tłoka: 27 mm
Skok tłoka: 19,2 mm
Waga tłumika: 90 g
Zakres obrotów: 1700 - 9500 obr/min
Konsumpcja paliwa: ok. 25 ml / 2 min. przy otwartej przepustnicy ( 9000 obr/min )
Ciąg statyczny: około 4-4,5 kg
Zalecane Paliwo: Objętościowa mieszanina benzyny z olejem w stos. 20:1 ( standard)
26275_product-25899.jpg