Sklep modelarski, modele zdalnie sterowane - Silnik modelarski Evolution .60NX Aero z tłumikiem sklep modelarski

Silnik modelarski Evolution .60NX Aero z tłumikiem


Nr katalogowy: EVOE0600 ·

Producent:Evolution
539.00PLN
szt.

Charakterystyka

Rozwojowa koncepcja silników spalinowych Evolution wywodzi się z najnowszych doświadczeń i technologii. Celem rozwoju było stworzenie mocnych silników, które będą na najwyższym poziomie technicznym i zarazem, których obsługa będzie bardzo prosta. Silniki Evolution te cele bez wyjątku spełniają. Silniki spalinowe Evolution są przeznaczone dla pilotów, którzy chcą ciągle latać, a nie tylko kręcić przy silniku. Silniki pracują pewnie zaraz po rozpakowaniu, bez konieczności nastawiania i przeprowadzania długiego docierania. Wszystko jest wykonane dokładnie tak, jak przestawiały cele projektu i produkcji silnika.

Główne zalety silników spalinowych Evolution

gwarancja 2 lata, iglica składu mieszanki umieszczona z tyłu, przechylona do tyłu świeca żarowa, wał korbowy na łożyskach kulkowych, silnik dotarty przez producenta

Koncepcja projektu silników spalinowych Evolution dbała nie tylko o wysoką funkcjonalność i pewność pracy silnika, ale również na bezpieczeństwo przy obsłudze silnika. Efektem tego są następujące zmiany:

  • Świeca żarowa nie jest w środku średnicy tłoka, tylko przechylona do tyłu. W ten sposób zapewnione jest większe bezpieczeństwo przed dotknięciem wirujacego śmigła w czasie manipulowania z końcówkami żarzenia.
  • Iglica składu mieszanki umieszczona jest z tyłu silnika co zwiększa bezpieczeństwo w czasie regulacji.

Parametry techn.

Pojemność 9,73ccm
Średnica tłoka 24mm
Skok 21,5mm
Masa 487g (wraz z tłumikiem), sam silnik 395g
Gwint 1/4 x 28
Zalecane śmigło APC 12 x 6" (zakres 10 x 7" - 13 x 6")
Zalecane paliwo 10% - 30% Nitro
Zakres obrotów 2000 - 17000
Konstrukcja ABC
Gaźnik dwuigłowy
Łoże silnika 44 x17,5mm
20847_EVOE0600.jpg