Traxxas Model samochodu Traxxas RUSTLER XL-5 - zestaw RTR niebieski


Nr katalogowy: 37054 ·

Producent:Traxxas
1019.00PLN

Traxxas 3705 RUSTLER XL-5 - całkowicie zmontowany, wodoodporny, gotowy do jazdy (RTR), wyposażony w zestaw radiowy TQ™, elektroniczny kontroler prędkości XL5 i malowane nadwozie ProGraphix®.

W zestawie:

 • gotowy do jazdy model Rustler XL-5
 • akumulator napędowy TRAXXAS POWER CELL 3000mAh 8,4v
 • ładowarka 220v do pakietu 8,4v
 • zestaw narzędzi obsługowych

Dane techniczne:

Długość [mm]: 445
Szerokość przedniej osi [mm]: 311
Szerokość tylnej osi [mm]: 311
Wysokość całkowita [mm]: 178
Masa [kg]: 1,69
Baza podwozia [mm]: 289
Opona przednia: 2,8"
Opona tylna: 2,8"
Silnik napędowy: Titan® 12T 550
Typ kontrolera prędkości: XL-5 Electronic Speed Control
Przełożenie całkowite: 10,17
System przeniesienia napędu: Magnum 272™
Rama podwozia: kompozyt nylonowy
Prędkość maksymalna [km/h]: > 55

 Należy dokupić:Uwaga dotycząca samochodów z napędem elektrycznym z zastosowaniem silnika szczotkowego.

 

Szczotki silnika wymagają wstępnego ułożenia (dotarcia) do komutatora. W związku z tym, należy przestrzegać następujących zaleceń:

- pierwsze 30 minut jazdy należy przeprowadzić bezwzględnie na pakietach akumulatorów dołączonych (zalecanych) do danego modelu. Stosowanie innych pakietów akumulatorów (np. LiPo), wiąże się z dużymi prądami, które w przypadku nie ułożonych (nie dotartych) szczotek, powodują spalenie komutatora.

- przez ten czas należy bezwzględnie unikać gwałtownych zmian obrotów silnika. Zrównoważone użycie przepustnicy pozwala na dokładne ułożenie (dotarcie) szczotek silnika.

 

Zastosowanie powyższej procedury pozwoli uniknąć mechanicznego uszkodzenia silnika polegającego na spaleniu komutatora. Takie uszkodzenie nie podlega roszczeniom gwarancyjnym.

 

Uwaga dotycząca instalacji elektrycznej modelu.


Wszelkie modyfikacje instalacji elektrycznej modelu, powodują utratę gwarancji przez Klienta. Jeśli używasz akumulatorów napędowych niezgodnych ze standardem firmy TRAXXAS:

 • używaj przewodów przejściowych (TRAXXAS - TAMIYA) dostępnych w ofercie firmy TRAXXAS lub przewodów przejściowych wykonanych we własnym zakresie.
 • używaj końcówek przystosowanych do prądów adekwatnych dla występujących w modelu.
 • nie odcinaj wtyków na przewodach instalacji elektrycznej modelu

 

 

Traxxas Rustler XL-5®

Więcej mocy - więcej zabawy - wodoszczelność!

 

 

 

 

 • Wodoszczelna elektronika na każdą pogodę – wodę, błoto, śnieg
 • Gotowy do jazdy z akumulatorem NiMh 8.4V
 • Prędkość ponad 60 km/h
 • Zmodyfikowany silnik napędowy Titan 12-Turn 550
 • Wodoszczelny regulator obrotów XL-5
 • Wysokoprądowe  złącza elektryczne

 

 

 

 

 

Rustler to przygoda ograniczona jedynie Twoją wyobraźnią. To jeden z najszybszych dostępnych samochodów „Ready-To-Race ®”. Wyposażony w potężny – zmodyfikowany silnik napędowy Titan 12T 550, elektroniczny regulator obrotów XL-5 i sprzęgło poślizgowe „Revo ®-spec Torque-Control ™”. Maksymalna prędkość 63 km/h pozwala na pozostawienie konkurencji daleko w tyle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferowana przez Traxxas’a technologia wodoszczelnej elektroniki pozwala na całkowitą niezależność od warunków pogodowych. Wcześniej nie było możliwości jazdy przez wodę, błoto, śnieg – teraz nie jest to problemem. Zarówno elektroniczny regulator obrotów jak i odbiornik posiadają mocną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. To otwiera zupełnie nowy świat przygody i zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rustler jest w 100% gotowy do jazdy - prosto z pudełka i jest wyposażony w innowacyjne funkcje takie jak sprzęgło poślizgowe „Revo-spec Torque-Control ™”. Opatentowana konstrukcja pozwala na płynny, precyzyjny i spójny system kontroli trakcji.
Zmodyfikowany silnik napędowy Titan 12T 550 dostarcza potężną moc, praktycznie nie wymaga konserwacji i posiada długą żywotność. Titan 12T 550 posiada zintegrowany wentylator chłodzący co w praktyce oznacza większe prędkości i dłuższy czas pracy.

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sterowanie napędu realizuje elektroniczny regulator obrotów XL-5. Posiada on przydatną funkcję trzech trybów zabezpieczenia termicznego i wyposażony jest w wysokoprądowe złącza elektryczne. Do tego w regulatorze XL-5 znajduje się funkcja „Training Mode.™”, która pozwala obniżyć moc zespołu napędowego o 50%. Jest to przydatne dla początkujących kierowców i dla wszystkich którzy chcą potrenować  technikę precyzyjnej jazdy. Regulator XL-5 jest oczywiście wodoszczelny w myśl zasady „błoto i śnieg, już nie są przeszkodą w zabawie na wolnym powietrzu”.

 

 

 

 

 

 

Dzisiejsze akumulatory napędowe dostarczają tak duże prądy, że konwencjonalne złącza elektryczne nie wystarczają i tworzą tak zwane „wąskie gardła”, co w praktyce uniemożliwia wykorzystanie pełnej mocy napędu. Nowe złącza elektryczne Traxxas’a„High-Current” otwierają drzwi dla nieograniczonego przepływu prądu i wyciągają z pakietów napędowych pełną moc.

 

Traxxas na tym poprzestał. Trwałe podwozie z kompozytu ma wyjątkową sztywność i pozwala na niskie zabudowanie pakietów napędowych co znacznie obniża środek ciężkości. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie dużej prędkości Rustler’a i zapewnia doskonałą stabilność na zakrętach. Trzy biegowa skrzynia o zmiennej proporcji, szczelne łożyska kulkowe i płynnie pracujące amortyzatory zapewniają płynne i bezstratne przekazanie pełnej mocy układu napędowego na koła. Mechanizmy różnicowe mają zainstalowane planetarne przekładnie z hartowanej stali narzędziowej, które nie wymagają żadnej obsługi.

 


Rustler charakteryzuje się sportowym - 6-kolorowym wyglądem karoserii „ProGraphix ®”. Chromowane obręcze kół wielkości 2,8 cala podtrzymują przyklejone opony z precyzyjnie zaprojektowanym wzorem bieżnika wykonane z wysokiej jakości mieszanek gumowych, zaprojektowane do osiągania prędkości powyżej 100 km/h. Zapewniają one Rustlerowi doskonałą przyczepność.

 

 

MODEL 3705: w pełni złożony z aparaturą zdalnego sterowania TQ™, regulatorem obrotów XL-5, pakietem napędowym NiMh 8.4V i malowaną karoserią w technologii ProGraphix®