NOWOŚĆ

Traxxas model samochodu 1/10 EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM


Nr katalogowy: 67086-4 ·

Producent:Traxxas
1979.00PLN
szt.

Przed zakupem modelu, zapoznaj się z zasadami gwarancji i eksploatacji.
Plik do pobrania w zakładce "Załączniki".

Najnowsza wersja STAMPEDE VXL, wyposażonego w system Traxxas Stability Management (TSM)

STAMPEDE VXL TSM

 • Ekstremalna moc napędu bezszczotkowego
 • System Traxxas Stability Management (TSM)
 • Aparatura TQi 2.4GHz Traxxas Link Wireless Module™
 • Wodoszczelna elektronika na każdą pogodę
 • Prędkość ponad 100km/h
 • Ekstremalna moc napędu Velineon® Brushless Power System
 • Elektroniczny regulator obrotów VXL-3s
 • Malowana karoseria ProGraphix
 • Wysokoprądowe złącza elektryczne
 • Metryczny system złącz
 • Łożyska kulkowe
   

 

Traxxas Stability Management (TSM) - kontrola trakcji.
System kontroli trakcji wbudowany jest w 5 kanałowy odbiornik TQI 2.4GHz Traxxas Link TSM. W połączeniu z niskim środkiem ciężkości, system kontroli trakcji, Slash nabiera zupełnie nowych właściwości jezdnych.
Traxxas Stability Management (TSM), pozwala maksymalnie wykorzystać pełną moc, szybkość i przyspieszenie, którym dysponuje Slash 4X4. Kontrola trakcji szczegónie zdaje egzamin podczas jazdy na śliskich powierzchniach, gładkim betonie, lodzie i śniegu. System TSM dokonuje korekt toru jazdy podczas przyspieszania, aby zapewnić pełne wykorzystanie możliwości napędu. TSM działa również podczas pokonywania zakrętów, dokonując korekt, aby utrzymać wybraną linię jazdy. Pozwala to na utrzymanie większej szybkości w zakręcie i większe przyspieszczenie podczas wychodzenia z niego. Podczas hamowania, TSM utrzymuje tor jazdy do momentu zatrzymania.
W systemie kontroli trakcji, Traxxas zastosował najnowsze algorytmy, które działają niewidocznie w tle, nigdy nie ograniczając przepustnicy. TSM może być indywidualnie dostrojony lub całkowicie wyłączony w zależności od aktualnej nawierzchni i jej stanu oraz upodobań kierowcy. Kontrolę nad systemem zapewnia wielofunkcyjne pokrętło zamontowane w nadajniku. O przydatności Traxxas Stability Managemen, najlepiej można się przekonać, wyłączając system po dłuższym okresie jego użytkowania.

 

 

 

 

 

STAMPEFE VXL jest o tyle wyjątkowy, że zaprojektowano go z myślą o najmocniejszym zespole napędowym, zasilanym przez bezszczotkowy silnik Velineon.

 

Napędy bezszczotkowe zakreśliły granice możliwości i wytrzymałości ciężarówek  Monster Truck. Jedna z granic możliwości najlepszych obecnie napędów to uzyskanie prędkości ponad 100km/h, co w przypadku terenowych potworów jest prędkością wyjątkową.

Po wyciągnięciu z pudełka STAMPEDE VXL i jest gotowy do jazdy w ekstremalnie trudnym terenie. Bezszczotkowy zespół napędowyVelineon bezszczotkowym zapewnia najwyższą wydajność, która w ułamku sekundy pojawia się na kołach. W STAMPEDE VXL, szybkość i poziom jego możliwości zależą od wyboru rodzaju pakietów napędowych. Zespół napędowy „Velineon ® Power System”  akceptuje najszerszy zakres typów pakietów zasilających, w tym 3 celowe akumulatory LiPo i właśnie trzy cele LiPo potrafią wykrzesać z silnika prędkość ponad 100 km/h. Kontrola nad takim wyjątkowym napędem sprawowana jest przez elektroniczny regulator obrotów „VXL-3 Electronic Speed ​​Control ™”, który dzięki funkcji wykrywania niskiego napięcia daje gwarancję bezpiecznego użytkowania akumulatorów LiPo.

 

Tabela doboru pakietów napędowych w zależności od oczekiwanych osiągów modelu.

* Wymaga opcjonalnej zębatki atakującej (nie załączonej do zestawu).

­

 

 

 

 

 

 

Totalna Kontrola.
ModeleTraxxas’a zasługują na najbardziej zaawansowany – gotowy do wyścigu system radiowy. To w końcu jedyne połączenie pomiędzy kierowcą, a maszyną. System musi być precyzyjny, wygodny i niezawodny. Zupełnie nowy system radiowy Traxxas® TQi™ spełnia wszystkie te funkcje, a do tego jest niezawodny i solidnie wykonany. Najważniejszą nowością tego systemu, jest możliwość współpracy z aplikacją Traxxas Link App, dostępną w systemie iPhone lub iPod touch. To stwarza potężne narzędzie do tuningu modelu. Kolorowy wyświetlacz łączy się z systemem LinkTraxxas™ i tworzy intuicyjny, wysokiej rozdzielczości - kolorowy graficzny interfejs użytkownika, który stwarza możliwość optymalizacji systemu radiowego w celu maksymalnej kontroli pojazdów.

 

 

 

Nadajnik jest przygotowany do wyposażenia go w moduł Traxxas Link Wireless Module™, który zapewnia bezprzewodową łączność z urządzeniami pracującymi w systemie Android lub AppleiOS 4.4+ 4.3+. Moduł Traxxas Link Wireless Module™ nie wchodzi w skład zestawu i należy go dokupić oddzielnie. Numer katalogowy modułu to 106511.

 

 

 

 

 

STAMPEDE VXL wyposażono w wodoszczelny układ elektroniczny pozwalający na zabawę w każdych warunkach pogodowych.

Zamknięta obudowa odbiornika 2.4GHz Link Traxxas, wodoszczelny regulator obrotów VXL-3s i zamknięte serwomechanizmy układu sterowania sprawiają, że można dobrze się bawić w prawie każdych warunkach terenowych. Teraz błotniste ścieżki nie stanowią już problemu dla STAMPEDE VXL.

 

 

Velineon 3500 jest bezszczotkowym silnikiem precyzyjnie dopasowanym do zastosowania w skali 1:10 zapewniając doskonałą równowagę maksymalnej mocy i wydajności. Elektroniczny regulator obrotów VXL-3s zapewnia pełną kontrolę nad płynnym ruszanie i precyzyjnym sterowaniem, bez potrzeby dodatkowych czujników i okablowania.

 

­­

 

 

 

Elektroniczny regulator obrotów VXL-3s zapewnia pełną kontrolę nad płynnym ruszanie i precyzyjnym sterowaniem, bez potrzeby dodatkowych czujników i okablowania.

­Velineon VXL-3 poza elektroniczną regulacją obrotów w obydwu kierunkach oferuje dodatkowe funkcje pozwalające na szeroki zakres zabawy,

W regulatorze znajdziemy funkcję „Training Mode.™”, która pozwala obniżyć moc zespołu napędowego o 50%. Jest to przydatne dla początkujących kierowców i dla wszystkich którzy chcą potrenować  technikę precyzyjnej jazdy. Tranzystory o wysokiej częstotliwości i zaawansowana konstrukcja obwodu powodują niezwykle sprawnie i wyrafinowane sterowanie przepustnicą. Regulator VXL-3 jest elastyczny w zakresie stosowania konwencjonalnych silników szczotkowych  oraz silników bezszczotkowych. VXL-3 posiada czujnik wykrywający typ silnika. Wysoka wydajność prądowa (320 A pik) i dwustopniowe zabezpieczenie termiczne pozwala na wykorzystanie każdego silnika.

­

 

STAMPEDE VXL  wyposażony jest w innowacyjne funkcje takie jak sprzęgło poślizgowe „Revo-spec Torque-Control ™”. Opatentowana konstrukcja pozwala na płynny, precyzyjny i spójny system kontroli trakcji. Przekładnia wykorzystuje szerokie koła zębate i elementy stalowe „Revo ®-Spec Torque-Control ™”.  Nowością w STAMPEDE VXL są wysokiej jakości nakrętki kół i większe łożyska kulkowe w kołach (5x11mm).

 

 

 

 

 

Najlepsze serwomechanizmy linii Traxxas 2075, dostarczają moment obrotowy 250 oz w celu utrzymania całkowitej kontroli trakcji w każdych warunkach terenowych. To cyfrowe serwomechanizmy z dźwigniami na łożyskach kulkowych z całkowicie wodoszczelną obudową o precyzyjnym powrocie do neutrum i wyjątkowej mocy. W takiej sytuacji woda, kurz i brud nie mają szans.

 

 

UWAGA. Model nie zawiera zasilania nadajnika (4xAA), pakietu napędowego oraz ładowarki pakietu.

Rekomendowane pakiety napędowe:
TRAXXAS - pakiet NiMh 7.2V / 4200mAh  2952
TRAXXAS - pakiet NiMh iD 8,4V / 3300mAh 2940X

TRAXXAS - pakiet napędowy LiPo 7,4V / 3800mAh 2866
TRAXXAS - pakiet napędowy LiPo 11,1V / 6400mAh 2857X
pakiet napędowy LiPo 11,1V / 5000mAh

Rekomendowana ładowarka pakietu napędowego
TRAXXAS - ładowarka EZ-PEAK LiVE 220V / NiMh / LiPo / 12A / 2-4S 2971G

29756_1EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29757_2EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29758_3EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29759_4EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29760_5EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29761_6EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29762_7EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29763_8EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29764_9EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29765_10EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29766_11EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29767_12EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29768_13EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29769_14EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg 29770_15EP STAMPEDE VXL 4X4 TSM.jpg