Sklep internetowy


Pomoc w zakresie obsługi i działania sklepu:

»

 regulamin sklepu internetowego

»

 jak kupować w sklepie

»

 transport i wysyłka towarów

»

 płatności za zamówiony towar

Regulamin sklepu internetowego

Właścicielem serwisu internetowego www.modelarski.com jest firma:
Ol-Pen Model Radosław Oleksy
ul.Poniatowskiego 9
63-430 Odolanów
tel.627332255, 606197880
email: modelarski@op.pl

Firma Ol- Pen Model Radosław Oleksy zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej Miasta i Gminy Odolanów nr ewidencyjny : 976 , oraz w GUS pod numerem 250725821.

Sklep oferujący sprzedaż stacjonarną znajduje się pod adresem :
Ol-Pen Model Radosław Oleksy
ul.Poniatowskiego 9
63-430 Odolanów
tel.627332255, 606197880
I. POLITYKA PRYWATNOŚCI - BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH
1. Podane przez Kupującego podczas rejestracji dane są wykorzystywane jedynie na użytek wewnętrzny Ol-Pen Model / www.modelarski.com w celach ewidencji sprzedaży i kontaktu z Kupującym. Dane te nie będą udostępniane osobom trzecim.

2. Jeżeli Kupujący wyraził zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych możesz mieć pewność, że raz na jakiś czas otrzymasz biuletyn z informacjami o nowościach i promocjach w ofercie sklepu.

3. Ochrona danych Kupującego jest dla nas bardzo ważna i zapewniamy, że nie trafią one w niepowołane ręce. Wszelkie dane osobowe użytkowników zamieszczone w serwisie chronione są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.
II. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Zamówienia poprzez sklep internetowy można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.

2. Zamówienia są rozpatrywane i realizowane w godzinach działalności firmy .Obsługa sklepu www.modelarski.com funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 14:00.

3. Zamówienia przyjmowane są również e-mailem na adres: modelarski@op.pl lub telefonicznie 062 733-22-55, 606 19 78 80 w godzinach działalności firmy .

4. Cena znajdująca się obok produktu jest ceną brutto (obejmuje podatek VAT). Cena ta nie obejmuje kosztów przesyłki.

5. Koszty przesyłki obciążają Kupującego , są naliczane automatycznie przez system i zsumowane z ceną produktu, a do wglądu w dziale "Transport i wysyłka".

6. Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, oraz Poczty Polskiej. Firmę przewozową wybiera Kupujący.

7. Termin realizacji zamówienia wynosi od 24 h do 5 dni roboczych i liczony jest - w zależności od wybranej przez Kupującego formy płatności i formy zamówienia :
   a) przelewem- od dnia dokonania przez bank stosownego zapisu na rachunku bankowym Sprzedawcy ,
   b) "za pobraniem."od momentu złożenia zamówienia.
   c) realizacja zamówień z artykułami „Dostępny pod zamówienie” jest uzależniona od czasu potrzebnego na sprowadzenie tego artykułu.

(Większość zamówień realizowana jest tego samego dnia i dokładamy wszelkich starań, żeby tak pozostało.)

8. KKupujący , który wybiera opcję "zakupy bez konta" i wybiera opcję "za pobraniem" będzie dodatkowo proszony drogą meilową o POTWIERDZENIE ZAKUPÓW.

9. W przypadku braku danej ilości produktu kupujący zostanie o tym powiadomiony niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia.

10. Możliwe są trzy formy zapłaty:

- przedpłata ceny produktu oraz kosztów przesyłki na numer rachunku bankowego Sprzedawcy – informacja o kwocie do wpłaty jest widoczna po zaznaczeniu typu zapłaty i wysyłki, oraz potwierdzana w meil-u .

- pobranie - zapłata wartości towarów i kosztów przesyłki do rąk listonosza / kuriera

- przedpłata za pośrednictwem jednej z wielu opcji płatności internetowych, lub płatność kartą kredytową.

11. Kupujący zobowiązany jest do podania numeru telefonu stacjonarnego lub komórkowego oraz adresu e-mail, pod którymi będzie możliwy kontakt i potwierdzenie zamówienia.

12. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

13. Zamówienia, złożone w opcji "bez konta" których nie uda się potwierdzić w ciągu 5 dni będą anulowane.

14. Firma Ol-Pen Model wystawia faktury VAT, aby otrzymać fakturę należy zaznaczyć to w momencie składania zamówienia, w innym przypadku wystawiony zostanie paragon.

15. Wszelkie zwroty i przesyłki wysyłane na koszt Ol-Pen Model nie będą przyjmowane- chyba że nastąpiły wcześniej inne ustalenia.

16. Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć i opisów produktów oraz artykułów ze sklepu www.modelarski.com jest zabronione.

17. Postanowienia niniejszego Regulaminu nie ograniczają szczególnych uprawnień konsumentów, przysługujących im na mocy obowiązujących przepisów prawa.

18. W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym Regulaminie, zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.
III. ZWROTY I REKLAMACJE
Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas produkty i usługi są najwyżej jakości, jednak w trosce o pełną satysfakcję z zakupów oferujemy Państwu pełną pomoc w przypadku chęci zwrotu zakupionego towaru, pojawienia się konieczności zapewnienia serwisu lub zgłoszenia reklamacji.

Zwroty


1. Klient ma prawo na odstąpienia od umowy kupna -sprzedaży w terminie 14 dni od dokonania zakupu. W przypadku skorzystania z tego prawa wraz z towarem należy dostarczyć PARAGON lub FAKTURĘ potwierdzającą zakup.

2. Dane które należy przesłać do firmy w przypadku chęci odstąpienia od umowy:
   - Ja/My niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy umowy, dostawy następujących rzeczy :
   - Data zawarcia umowy
   - Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
   - Adres konsumenta(-ów)
   - Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
   - Data

3. Odsyłany towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania i powinien być dostarczony w fabrycznym, nienaruszonym opakowaniu (jeśli takowe występuje) oraz zawierać wszystkie występujące w zestawie akcesoria.

4. Jeżeli klient zakupił nośniki zawierające nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe, które zostały dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, to w momencie otwarcia tego opakowania konsument traci uprawnienie do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni.

5. Sklep nie przyjmuje przesyłek wysyłanych "za pobraniem".

6. Przelew zwrotny, pod warunkiem spełnienia powyższych warunków nastąpi na wskazane konto bankowe w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia zwracanego zamówienia. W przypadku naruszenia któregoś z powyższych warunków odstąpienia od umowy lub zwrotu towaru, przesyłka zostanie odesłana z powrotem do Klienta na jego koszt.


Reklamacje

7. Jeżeli nie ustalono innego okresu gwarancja na dany produkt obejmuje okres 12 miesiące od daty zakup .

8. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w działaniu lub defektu zakupionego przedmiotu, Klient ma prawo do zgłoszenia reklamacji. W celu wszczęcia przez sklep procedur reklamacyjnych, towar należy dostarczyć do sklepu w którym został on zakupiony, dołączając dowód zakupu oraz dokładny opis uszkodzenia, oraz w jakich okolicznościach wykryto wadę. Do produktu koniecznie należy dołączyć dane teleadresowe (imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy), umożliwiające kontakt

9. Klient podczas zakupu zostaje poinformowany o okresie gwarancji na dany produkt.

10. Gwarancja nie obejmuje naturalnego zużycia eksploatacyjnego, niewłaściwego przechowywania, użytkowania niezgodnie z przeznaczeniem, wad spowodowanych uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi, termicznymi, jeżeli nastąpiła ingerencja w konstrukcje produktu lub nastąpiło zerwanie plomb gwarancyjnych.

11. Jeżeli serwis potwierdzi wadę fabryczną produktu Klient może wybrać następujące formy roszczeń, które są uzależnione od typu wady i jej wpływu na działanie urządzenia:
   a) naprawa
   b) obniżenie ceny produktu
   c) wymiana towaru na wolny od wad

12. Roszczenie reklamacyjne zostanie rozpatrzone w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia reklamowanego artykułu, lub 30 dni w przypadku artykułów wymagających interwencji serwisów zagranicznych.


do góry